Do této podstránky umístím nějaké odkazy na zveřejněné texty a zprávy napsané k problematice současných požadavků státních lékařů.
 

Lékaři přitvrdili a hrozí výpověďmi (Novinky.cz - 05/2010) - Tímhle článkem to pro mne začalo.
 

Polovina lékařů v nemocnicích hrozí výpovědí (Novinky.cz -05/2010) 
 

Proč podat hromadnou výpověď (Medical Tribune - 05/2010) - Vynikající článek MUDr. Sedláka o důvodech našeho rozhodnutí
 

Co kdybychom šli všichni hromadně stonat (Medical Tribune - 05/2010) - Polemický článek od paní Riebaurové. Pro lékaře stojí za to si ho přečíst. Paní Riebaurová tvrdí, že všechno je to nafouknutá bublina a že situace v podstatě není tak špatná. I když s většinou článku nesouhlasím, je dobré si uvědomit, že z hlediska rozštěpenosti lékařů se trefil do černého. Jen tak na okraj - podle paní Riebaurové lékaři do ciziny odchází a zase z ní přichází, vše je tedy v pořádku. Možná by paní pisatelka vysvětlila, proč v naší nemocnici již chybí 12 lékařů a další odcházejí.

 

Lékaře čeká zkouška odvahy a jednoty (Medical Tribune 05/2010) - Název tohoto článku říká v podstatě všechno o současné krizi.

 

Lékaři chtějí přidat...Podívejte se, kolik berou. (Lidovky.cz 05/2010 ) - Krátký článek jako obvykle míchá dohromady jablka s hruškami (tabulkový plat s přesčasy),  na jeho konci je však velmi zajímavý rozhovor s jednou lékařkou.

 

Platy ve zdravotnictví porostou, slibují všechny politické strany. (Nasepenize.cz 05/2010) - Zdánlivě  jde o velice povzbuzující článek. Musíme si ovšem uvědomit, že před volbami se slibuje snadno. Ovce...pardon, voliči by se jinak mohli cítit zneklidněni.

 

Proč by lékaři neměli podávat hromadné výpovědi (Blisty.cz 05/2010) - Tohle je velice zábavný článek s větami typu: "Je to poslání, dobrý lékař pracuje pořád..." Nejvtipnější je, že dle autora článku by zvýšení platů mělo vycházet od pacientů. Jinak jsou v něm i poměrně zajímavé postřehy, ale výše uvedená tvrzení je z mého pohledu spolehlivě ubíjí.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů