Soudní lékařství

Soudní je 1týdenní stáž. Je dělaná formou každodenních přednášek a po přednáškách se jdete podívat na pitevnu nebo se jde na prohlídku laboratoří. Vřele doufám, že na vás stejně jako na nás vyjde soudní v zimních měsících. Pokud vám totiž přivezou tělo nalezené po 2 týdnech doma, jako se to stalo nám, nebyl by to v létě hezký pohled. Ani v zimě nebyl. zkouškových otázek je relativně obrovské množství (40 tripletů), ale jsou poměrně krátké a snadné a většina témat je probrána na přednáškách.
 

Extrémně doporučuji si vytisknout vypracované otázky (v zipu) od kolegy Mikšíka. Mají takový sympatický malý formát a vy už jistě budete vědět, jak je využít.

Zkouší prof. Strejc, as. Pilín a dr. Vajtr, všichni jsou docela v pohodě a prakticky nevyhazují. Pan profesor je srdečný a vtipný člověk, ale má tu nepříjemnou vlastnost, že se zajímá o právo. Tak se mu ta hlavní čísla několika paragrafů a strukturální uspořádání českých soudů a státních zastupitelství naučte.

Pláště a přezůvky: Nejsou potřeba.Účast na pitevně: Jedná se o nárazovou prohlídku, která není povinná. Kdo nechce, může během "exkurze" zůstat na učebně.

 

Absence: Je povoleno 0 absencí, dohoda s prof. Strejcem je ale možná.

 

Verdikt: Soudní lékařství je vcelku odpočinkový a zajímavý týden.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů