Primární péče

 

Aktualizace 2023/2024 od M. S.

Jedná se o týdenní stáž probíhající ve 4. ročníku. Principem je seznámit studenty se základy práce praktického lékaře, výuka probíhá formou přednášek (Po, Út, St, Pá), v úterý je součástí výuky návštěva modelové ordinace na ústavu, ve čtvrtek chodí studenti po dvojicích na celý den do ordinace PL. Každý den začíná velmi příjemně v 9 hodin, končívá se nejpozději ve 12:30. Do ordinace PL se chodí na různé časy. Vybrat jsme si nemohli, ale dvojičky jsme skládali sami.

Zápočet je za docházku, která je stoprocentní, v pátek se navíc píše krátký test, ten ale zvládnou opravdu všichni.

Verdikt: Jedná se o opravdu velmi povedený a oddychový předmět, přednášky jsou většinou zajímavé a stáž u praktika je opravdu velice přínosná, z ohlasů i z vlastní zkušenosti můžu říct, že všichni doktoři se studenty snaží aktivně zapojovat do práce. Co se týče testu, na začátku vám doc. Seifert nabídne k půjčení skripta, ale nemá smysl se nějak zvlášť chystat. Opravdu to na první pokus napíšou všichni.

 

Původní text psáno cca 2009

Je to 1 týdenní pohodová stáž, která se koná na ústavu vpravo od fyziologie. Je dělaná formou seminářů. Ve čtvrtek se jde po dvojicích k některým praktickým lékařům do ambulancí a pak k nějakému pacientovi za ním domů. Já šel s kolegyní Pavlou Umhöhovou za jednou paní do bytovky nedaleko Ládví. Dodnes to mám zafixováno v paměti jako takový hezký jarní den s návštěvou jedné staré paní ztracené v obrovském paneláku, kterých na Ládví vyrostlo plno.

Doporučuji pondělní přednášku MUDr. Honzáka. Je to psychiatr, má takový specifický smysl pro humor a je s ním ohromná sranda. Nejlepší přednáška za celý semestr.

 

Na konci se píše test a mnoho otázek není právě snadných, obzvlášť když se to neučíte. Soubor testů a dalších dokumentů od kolegyně Petry Gottvaldové je ke stažení zde (zabalený v .rar). Za testy díky moc.Přezůvky a plášť: Plášť a přezůvky nejsou potřeba kromě čtvrtka, kdy se jde k praktikům do ambulancí.

 

Absence: Povolená je 1, prezence se dělá každý den. Docent Seifert prý netoleruje absence v úterý a čtvrtek, ty se musí nahradit.

 

Verdikt: Klídek, pohoda

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů