Prázdninová praxe 4. ročníku

Jedná se o 2týdenní stáž na chirurgickém oddělení. Můžete ji absolvovat o prázdninách nebo již v zimním zkouškovém období, máte-li čas. Stejně jako v druhém ročníku u sesterské praxe si zjistěte, zda nemocnice vyžaduje školní smlouvu a zda po vás nebude chtít (ještě navíc) svou vlastní. Náplň praxe se nijak podstatně neliší od náplně stáží na chirurgickém oddělení v rámci předmětu Chirurgie ve 4. ročníku.

 

Školní smlouvu si můžete stáhnout tady. Musíte si v ní sami nejprve vyplnit datum stáže v nemocnici + jméno ředitele příslušné nemocnice a poté odevzdat na studijním oddělení, kde ji dají k podepsání děkanovi. Ze strany nemocnice ji pak nechte podepsat řediteli nemocnice. Potvrzení o vykonané praxi (k dispozici je na studijním oddělení) vám vydá primář oddělení, na kterém jste stážovali. Toto potvrzení o vykonané praxi jsme my osobně museli donést MUDr. Táborskému na II. chirurgickou kliniku (kardiochirurgie), který nám pak vydal zápočet. Zda tomu tak bude i v dalších letech, nevím.

 

Pozn: Některá pracoviště, jako např. I. chirurgická klinika, žádnou smlouvu nevyžadují a stačí se domluvit s tamními pracovníky.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů