Naše požadavky nejsou prezentovány zcela šťastně a zdají se v hrubém velmi nadnesené. Přepočítáme-li požadavky LOK na čistou mzdu a hodiny, tak jsou takovéhle:

 

Začínající státní lékař by podle požadavků měl brát na plný úvazek cca 26000 Kč čistého měsíčně, což dělá cca 160 Kč čistého za hodinu práce.

 

Státní lékař se specializací by měl podle požadavků dostat na plný úvazek cca 51000 Kč čistého, což

dělá cca 320 Kč čistého za hodinu práce.


 

Zdá se Vám to za zodpovědnou práci lékaře příliš mnoho?

 

V tom případě...

 

 

 

 

Vzhledem k tomu, že tento text opět vznikl jako reakce na článek na novinkách.cz, dovoluji si zase přidat některé názory našich spoluobčanů u tohoto článku, tentokráte si je dovolím okomentovat. Medici a lékaři, čtěte pozorně:

 

Názory našich spoluobčanů (gramatické chyby ponechávám):

 

Ano,děkuji že odcházíte - doufám,že do nenávratna,ach,jak jste ubozí,vy "intelektuálové"....

Můj komentář: Jsme v současné době skutečně dost ubozí. Snažíme se s tím něco dělat.

 

A co potom má říkat horník, který pracuje v nedůstojných podmínkách?Ten by měl jen za to že sjede dolů do šachty dostat ty prachy, které berou oni,( intelikence.)???

Můj komentář:  A to tě soudruhu na jaké akademii učili inteliKenci?

 

Oni lékaři už zapoměli,na co po studiích přísahali a za čí peníze vystudovali!

Můj komentář: Já nezapomněl - studoval jsem za peníze mých rodičů, vrazili do mne za těch 6 let statisíce korun. Chci vyšší plat i z toho důvodu, abych se o ně mohl ve stáří postarat.

 

Než odejdete,zaplaťte tomuto státu za studium a pak adios.Každý na světě je nahraditelný,na Ukrajině doktoři taky potřebují praxi v zahraničí.

Můj komentář: Nemám tomuto státu za co platit. Doktoři na Ukrajině jistě stáže potřebují, ale proč by měli jít zrovna do ČR? V Polsku je zaplatí líp. Už teď se potýkáme s nedostatkem lékařů a bratři Ukrajinci nikde. Tak kde jsou?

 

Jen ať jdou, příjdou jiní z Ukrajiny a dalších zemí. Oni se pak budou muset živit valstníma

rukama !

Můj komentář: A jakýma rukama se jako živím teď? Tvoje to nejsou.

 

Říci já jsem lékař musím mít trojnásobek průměrné mzdy je troufalost. Nebýt zedníků doposud by nejspíš operovali někde na palouku pod plachtou a takhle bych mohl vyjmenovat desítky oborů které si také zaslouží trojnásobek.

Můj komentář: Nebýt lékařů, tak by se polovina těchto zedníků nedožila ani plnoletosti...

 

Tak ať je vykopou hned ,už nevěděj jak si nahrabat ještě víc.Š.m.e.j.d.i

Můj komentář: Tebe omlouvá jen nízké IQ

 

Věřte tomu,že i z mnoha zedníků by v poměrně krátké době byli velmi dobří lékaři,ale když vidím,jak mnohý lékař bere do ruky jen špachtli,tak vůbec nevěřím tomu,že by to mohlo být i opačně...

Můj komentář: Tak tenhle člověk má už fakt dost. Konečně závan svěžího myšlení - zrušte lékařské fakulty a nažeňte do nemocnic zedníky. Brzy vám ostatně nic jiného nezbyde. V takovém případě budu na kolenou prosit o práci v pohřební službě - budu mít zlaté časy.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů