Oční lékařství

Oční lékařství je relativně pohodový 2týdenní předmět. Můj kruh stážoval na očním ve VFN, kromě toho některé kruhy stážují na očním ve Vojenské nemocnici ve Střešovicích. Ve VFN se každý den od rána konaly povinné přednášky s pezencí a po nich klinické stáže s ukázkami různých přístrojů, vyšetření atd. Na klinických stážích se prezence nekontroluje. Doporučit lze praktickou stáž s panem as. Kuthanem, který se prý snaží shrnout co nejvíce informací k praktické zkoušce.

Ve Střešovicích byla již za mně ústní zkouška, ve VFN se za nás psal relativně těžký test. Jeden kolega/kolegyně, kterého/kterou znám, ale nebudu jmenovat, si nicméně stěžoval/stěžovala, že to nemá dostatečnou úroveň a tak vy teď máte ústní zkoušku i ve VFN :-). I tak to chodí, alespoň to oční budete lépe umět.

O obtížnosti zkoušky nic nevím, ale asi to nebude nic hrozného. Podle kolegy Papíka se jedná o lehkou zkoušku, kdy jsou vyžadovány základy. Získal jsem vypracované otázky od kolegyně Michaely Staré.

Praktická zkouška zůstala jistě zachována a spočívá v tom, že vám asistent položí nějaké otázky a bude po vás chtít nějakou praktickou dovednost, jako je např. použití oftalmoskopu, a tak podobně. U praktické zkoušky nebyl problém.

 

Absence: byla povolena 1

 

Verdikt: Předmět nikterak nevybočující z průměru ostatních předmětů ve 4. ročníku.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů