Autor obsahu webu: MUDr. Jiří Štefánek

Vzdělání:
Atestace z oboru Všeobecné praktické lékařství v r. 2019 (specializační vzdělání)
Atestace z oboru Gastroenterologie v r. 2016 (specializační vzdělání)
Absolvování základního interního kmene v r. 2011 (specializační vzdělání)
1. lékařská fakulta UK v Praze v letech 2003-2009 (vysokoškolské vzdělání)
Gymnázium Havlíčkův Brod v letech 1996-2003 (středoškolské vzdělání)
ZŠ Wolkerova v letech 1991-1995 (základní vzdělání)

Praxe:
Bačkovský s.r.o.ambulance praktického lékaře od r. 2017-2018 v rámci předatestační stáže
Nemocnice Havlíčkův Brod – Interní oddělení, úvazek 1.0 v letech 2009-2017, zahrnuje práci na standard. Oddělení a endoskopických sálech, 1 rok na interní JIP a 14 měsíců na interní ambulanci s neselektovaným příjmem
Fakultní Nemocnice Hradec Králové – stáž na oddělení 2. interní kliniky Gastroenterologie 9 měsíců v letech 2013-2014
 
 
               

 
Autor těchto stránek je lékař, studoval na 1. LF UK v Praze, od 06/2016 je atestovaný v oboru gastroenterologie, na DPP pracuje na interním oddělení okresní nemocnice a jinak se postupně připravuje na atestaci z všeobecného praktického lékařství.

 

Pokud jde o moji motivaci vytvořit tyhle stránky, tak jsem byl vedený hlavně vzpomínkami na moje začátky na fakultě. Náš ročník bez nějakých seznamovacích Dobronic do všeho hodili po hlavě a nechali nás v tom pořádně vymáchat, informace jsme se učili hledat, neexistovalo žádné internetové fotum pro mediky, tak maximálně mezi námi kolovaly o jednotlivých předmětech různé "zaručené" zprávy a opravdu to nebylo moc hezké. Situace se od té doby naštěstí hodně změnila a já jsem rád, že jsem svou trochou do mlýna k těmto změnám přispěl.

 

Po ukončení studia se mi nechtělo nechat stránky zapadnout a začal jsem vytvářet web určený laikům, který má pomáhat šířit informace o medicíně srozumitelnou formou. Zdánlivě podivný název webu je částečným anagramem mého příjmení a jména bez diakritiky - STEFAnek JIRi. Mohlo jít z mé strany i o důsledek určitého narcismu, ale hlavní důvod byl ten, že se původně mělo jednat o osobní web malého rozsahu a nikoliv o hojně navštěvovaný portál o medicíně. Osud tomu nicméně chtěl jinak a já děkuji všem návštěvníkům za to, že to takhle dopadlo.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů