(ke stažení mapa areálu 1. LF UK jako pdf)

 

  • Budova číslo 2: Děkanát: najdete v něm studijní oddělení a knihovnu. Bývala tu i studovna, ale tu nám moudře zrušili, aby se studenti neměli kde učit. Ale žádný strach, za pár let se prý někde jinde (prý v bývalé patologii v budově č. 4) otevře nová. 
  • Budova číslo 5: Tady vás v prvním ročníku bude zajímat Ústav biofyziky a Ústav informatiky. Ve 2. ročníku zde 2. paralelka najde Ústav biochemie a experimentální onkologie, ve 3. ročníku zde probíhá výuka na Ústavu patofyziologie a ve 4 . ročníku jeden týden stáž na Nukleární medicíně). Jak vidíte, tak se z téhle budovy jen tak nedostanete. 
  • Budova číslo 7: Anatomický ústav: Ten si v prváku užijete dosytosti. Jedna z místností tam funguje jako jakási menší studovna, což se docela hodí. 
  • Budova číslo 8: Faustův dům: Tady sídlí pro prváky podstatný Ústav cizich jazyku + latiny. Taky je tady akademický klub, což je v podstatě taková kavárna se studentskými cenami, kde se lze v klidu učit. Krome toho se tu koná řada akcí, mj. setkání se zasloužilými pracovníky fakulty v tzv. Křesle pro Fausta. Faustovo křeslo je masivní dřevěná židle stojící nenápadně v rohu klubu a podle pověsti student, který si na něj sedne, školu nedokončí. Osobně jsem to raději nezkoušel... 
  • Budova číslo 24: Hlavův ústav: Tuto budovu zde uvádím jen tak pro zajímavost, protože pro prváka je to hudba daleké budoucnosti. Ve třetím ročníku zde probíhá výuka velmi obtížné a nepopulární patologie. Když pobledlý třeťák řekne, že jde na Hlavák, tak tím většinou nemyslí Hlavní nádraží... 
  • Budova číslo 27: Je tady více ústavů, ale vás bude zajímat Ústav teorie a praxe ošetřovatelství, kde se v prvním ročníku vyučuje první pomoc.
  • Budova číslo 30: Purkyňův ústav. Tady sídlí mj. Ústav histologie, Ústav biologie buňky a Ústav lékařské biologie a genetiky. Na tenhle barák budete dlouho vzpomínat, to mi věřte. 

 

Pozn. 1: Budovy číslo 10-20: Všechny tyto budovy spadají do areálu Všeobecné Fakultní Nemocnice (VFN). V prváku vás tohle nemusí zajímat vůbec.

Pozn. 2: Stanice metra I.P. Pavlova by se na mapě nacházela přibližně v levém horním rohu.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů