Doba podání výpovědí se blíží, emoce se stupňují. Rozhodl jsem se dát zase dohromady nějaké příspěvky z internetových diskuzí k článcích o požadavcích lékařů. Myslím, že dosud nerozhodnutí kolegové ve státních nemocnicích by si to mohli každý den jednou nebo dvakrát přečíst. (Nedoporučuji však číst po těžké službě nebo vyčerpávajícím pracovním dnu) Jako hudební doprovod ke čtení textu doporučuji písničku, kterou najdete až úplně dole pod příspěvky našich spoluobčanů

 

Občané ČR o svých lékařích:

 

1.

běžný český dochtor s více jak tříletou praxí v průměrném

českém ústavu je pro práci zahrnující profesionální komunikaci s klientem a kvalitně odvedený výkon zcela nepoužitelný. Tomu odpovídá i jeho mzda.
A ti kteří odchází hned po škole jsou výborným argumentem pro zavedení školného.

 

2.

Já mám 31 let praxi v zemědělství a mám 19tis. hrubého,někdo může namítnout jdi dělat jinam, ale někdo to dělat musí aby lidi i doktoři měly co jíst.Pokud nedám najíst doktorům tak chípcnou stejně jako já když mě nezachrání život když to budu potřebovat(oni jedí denně).Tak že je jasné že každý potřebuje každého a že VŠICHNI jsme si rovni a ne že jeden se povyšuje nad druhým a bere si ho jako zástavu.

 

3.

doktor má divnou představu....doktor je nácek ?
dříve platilo - já jsem horník a kdo je víc, nyní bude platit já jsem lékař a kdo je víc ? nejste žádní nadlidi milí.

 

4.

mám 25.000 hrubého a praxe 20 let, inženýrský diplom. Co mi na to řekneš nenažranej doktůrku ??? co si proboha myslíš, že ti budou lítat do huby pečený holubi ??? táhni...

 

5.

OK, at zaplatí náklady na jejich desetileté studium (kolik mega, dvě?), které si tu zvesela zdarma dopřáli a pak at jdou

 

6.

To by se museli jinak chovat

Cesky doktor je hulvat a hovado, cest vyjimkam. Na opravare organu /nic jinyho ti cesti hnupi neumi/ je 26 tisic az az.

 

7.

Mě je 50 pryč a těch vašich 26 hrubého nemám,jo tak za dva měsíce...co by jště chtěli,mláďata...

 

8.

Pan doktor si "vydělá 54000 hrubého a je nespokojený!!!! Má snad 2 bachory, že se nemůže zasytit? Když jdete k doktorovi, strávíte 3 hodiny v čekárně, protože pan doktor si musí dát kávičku, pak ošetřuje hodinu svého známého, pak kecá další 2 hodiny s dalším známým. Pak se na vás téměř nepodívá, schrábne polpatek, napíše vám předpis na jeden ze tří léků, za který bere úplatek od farmaceutické firmy a ještě se chová, jako hulvát. Těmto nenažrancům platíme až moc ...

 

9.

Chudacci lekari. Mozna si nevsimli, ze temer vsechny profese berou v Cesku mene, nez na zapad on nas. Vetsina lidi nezvani a uz vubec ne do sdelovacich prostredku, ale pokud chce jit pracovat do jine casti EU, tak se proste sebere a jde.
Zato lekarum by sluselo tvrde rozbit hubu, protoze na jednu stranu jeci o penize, a na druhou stranu jsou vyznamnou lobbystickou skupinou, ktera dusledne blokuje jakekoliv zmeny ve zdravotnictvi.
Kam, vy sv*ne nenazrany lekarsky, davate ty obrovske penize, co vam platim na lekarske dani?! O tom se bavme napred, a pak si mozna muzeme promluvit o vasich platech.

 

10.

Proto by si studenti měli za studia platit v plné výši.

Stát by jim dal levné půjčky a rodina by garantovala po vystudování jejich splácení, kdyby hošík emigroval například do Ameriky. Studovat by šli potom jen ti, kteří by o vzdělání opravdu stáli a těch pár protekčních blbů s IQ šumící trávy, jejichž papínci neví co s penězi, by stejně vyletělo v prvním semestru.

 

11.

Mám firmu s obratem 80mil.ročně

a můj plat je 56000 čistého co by pan doktor chtěl zde není německo nebo rakousko ale chudé čechy pane doktore nicméně sbalte se a jděte to bude nejlepší srabe!!!

 

12.

Šarlatány bych nechal zaplatit náklady na studia, odvezl na hranici a kopl do zadku.

 

13.

Samozřejmě bych lékaře nedržela, nechť zaplatí výdaje na vystudovanou VŠ v České republice a jdou pracovat kam chtějí.

 

14.

Polovina českých lékařů patří k lopatě a druhá polovina do vězení. Těch 10% dobrých je v zahraničí.
A tak to je, věřte nevěřte., Kdo se nechá operovat v ČR, hraje si se smrtí.

 

15.

Nezapomeňte před odchodem zaplatit školné

 

16.

Léky který beru na to nepotřebuju dokrota s platem 100tis. a na opeci mě může pojištovna poslat třeba do Švýcarska určitě to tam bude o polovinu levnější, čím více doktorů odejde tím lépe.

 

17.

26.000 hrubého a 260.000 příspěvků (přesněji úplatků) od farmaceutických firem. Takže na tom pan doktor tak špatně nebude...

 

18.

Z těch 3500 lékařů, kteří chtějí odejít jich odejde možná polovina a z té poloviny se bude rádo vracet možná 50% domů. Ono je to jako s romy, kteří si myslí že bez práce mohou žít blahobytně v cizině.

 

19.

v Nemocnici maji tech 30tis hrubeho. ALE POZOR v svych ordinacich ždímou pojištovny a berou cca 100 000 kč. Já tedy nikdy neviděl chudého doktora ..

 

20.

jde jim jen o prachy, tak zkoušejí tlačit.. tak ať tlačí, třeba sez toho i poser...ou.

 

21.

OK frajeři tak zaplaťte vzdělání, které jste dostali v česku a vypadněte.

 

22.

Jsem dělnice a na mé pozici v Německu má dělnice 5krát větší plat!Atˇvrátí státu peníze za studium a jdou.Všude na ně čekají.....

 

23.

Pokud lékaři neustále vyhrožují odchodem do zahraničí, ať si studium hradí z vlastních prostředků. Domnívám se, že leckterý dělník pracuje lépe než kdejaký lékař, pro které se většinou pacient stává jen předmětem, věcí. Hovořím z vlastní zkušenosti.

 

24.

Proč tolik humbuku, vždyť je to pro nás výhra, v cizině je naučí dělat, vážit si pacienta a hlavně vážit si domova.

 

 

25.

Ale spechejte, urcite po vas budou natazene ruce, treba v africe je plno katolickych misii kde radi privitaj, bile kneze lekarske modly, stejne jako je ta ve Vatikanu... Muzete byt tak akorat radi , ze mate tolik penez co mate za praci kterou delate.... Mlekari...:-(

 

26.

nejhorší auto na nemocničním parkovišti pro zaměstnance je škoda octavia, převažuje audi. Nezaměstnaného doktora sem v životě nepotkal. mylsím si, že se mají jako prasata v žitě

 

27.

Ať jde, ale ať napřed zaplatí peníze, které do něj náš stát vložil. Ať to za něj třeba zaplatí ta německá nemocnice, která ho tam lanaří. A jsem zvědavý jestli ještě sem jezdili lanařit naše vysokoškoláky.

 

28.

Znám velké množství lékařů a ani jeden není chudý. Nerozumím tomu, že nemáte peníze. Lekaři si u nás kupují byty, kupují to nejdražší. Jezdí v drahém autě. Osobně si myslím, že se jedná pouze o vyhrožování ze strany lékařské komory.

 

29.

Co to udělat takhle: Studium medicíny vám zaplatili daňoví poplatníci tohoto státu, a ti také platí vaši mzdu. Pokud se vám mzda nezdá a chcete pryč, potom klidně běžte, ale zaplaťte nám částku, kterou nás stálo vaše studium zvýšenou o inflaci a přiměřený zisk (jednalo se totiž pouze o byznys typu vy jste chtěli, my jsme dodali). Získané peníze použijeme pro ty, co nám tu zůstanou.

 

30.

Myslím, že by nebylo od věci zavést školné pro mediky. Vzdělání lékaře je poměrně drahé a zůstane jeho nositeli, takže pokud budou hromadně odcházet do ciziny, jeví se školné jako správná cesta.

 

31.

....pěkně lžeš doktůrku, alibismus je pěkné svinstvo. Omluvit si odchod lží je taky možno, nic nového u dotkorů. Čest vyjímkám. Ale pokud máš 26 tisíc hrubého, tak jsi asi pěkný neschopa. V okresní nemocnici má lékař s desetiletou praxí a po atestaci 37 hrubého a to do toho nepočítá ani ÚPS.

 

32.

Ano, máš právo na slušný výdělek. Ok, ale nejdřív zaplať tomuhle státu za velmi, velmi, velmi levné studium, které ti umožnil. Z našich daní, doktůrku. Pak jsme si všichni kvit a táhni třeba do pr.ele.

 

33.

ať nejdřív zaplatí za studium, na které jsme jim příspívali všichni, a pak ať táhnou, když se jim nelíbí tady. Ze 30 se jich vrátí do půl roku 28. V tom případě za začátečnický plat felčaři nenažraný.

 

34.

s vychlastanými mozky mají už nyní 100 klacků jen za to, že umějí počítat do 100 !!!

 

35.

Sleduji kažý den lékařskou aroganci, nadřazenost a neúctu k lidem...

 

36.

Kde je ten cas , kdyz lekar jezdil na kole po vesnicich lecit ne za penize ale vetsinou za domaci maslo , vajicka a nebo kure . Nekdy jen za podekovani .

 

37.

Jojo,a taky proto, že chtěl léčit lidi,zbavovat je nemocí a utrpení a pomáhat,tak jak to při promoci přísahal. Dnes chce jen prachy,prachy a prachy a nemocný člověk je mu někdy i na obtíž.

 

38.

chapu, ze lekari maji velice nizke platy. Ale na druhou stranu, by si meli uvedomit, ze vystudovali zadarmo lekarskou fakultu za nase penize. Pokud by meli studovat to same treba v USA, tak by se jim poradne prohla penezenka. Takze si mysli, pokud chteji odejit, tak at jdou za lepsim, ale nejprve by meli splatit statu svuj dluh napriklad povinnym odpracovanim 10 let na nasem uzemi...

 

39.

Ať si dou pánííí dochtoří.

 

40.

normálních rodin a ne děti multirežimních prominentů. Za komoušů děda doktor, porevoluční synek doktor a teď i vnouček doktor. Jsou líní jako vši, řeč se učit nechtějí, pacient je pro ně póvl. A je jich tu o půl víc na 1000 pacientů než v Německu.


TÁHNĚTE DO HÁJE NOVODOBÉ PANSTVO..... PAPA

 

41.

Nenažrance, kteří chtějídesetinásobné platy průměrných důchodů - ty my nechceme. Jděte kam chcete a už se nikdy, ale opravdu nikdy nevracejte. A cestou nezapomeňte zaplatit studia, která jsme vám my, důchodci zaplatili.

 

42.

Nemějte strach, jsou to jenom sprostí vyděrači! A od takových se nechat léčit? Fuj!

 

43.

za rok příjdou s tím že ,,umírají hlady"a budou chtít 500 000,nebo odejdou,tak ať odejdou ale okamžitě,spoléhají na to že vydíráním vláda podlehne,doufám že nepodlehne.

 

44.

Ať jdou třeba do prdele, aly myslím, že na ně nikdo nečeká. Jsou to obyčejní vyděrači! Jejich práci tu klidně zastanou ti ostatní, kteří si takto i přivydělají. Princip (moc nepublikovaný) je, že máme víc doktorů, než je třeba - a toto je přirozená selekce. Nic se nestane !!

 

45.

jo,jo ať upalujou. Vrátí se hodně rychle, žádný spaní při noční službě,to neexistuje. tam teprve chlapečkové a holčičky poznají co je to práce pro pacienta. Vyfasujou jednu skříňku a nic víc.Po noční jdou domů se vyspat a ne jako u nás hurá na denní službu do soukromý ordinace.

 

46.

Průměrný plat lékaře je 50 000Kč. Učitel má 16000Kč a je rád! Tak raději mlč!

 

47.

Být lékařem je poslání a tak ti co chtějí pořád víc a víc a pořád mluví a řvou v rovině prachy, tak ať táhnou, ti poctiví zůstanou a konečně budu moci přijít k doktorovi s vědomím, že má opravdový zájem léčit a nebude mít nataženou chamtivou ruku ještě před tím než za sebou zavřu dveře od jeho ordinace. Takže rádoby doktoři, táhněte a udělejte místo druhým a nezkaženým .

 

48.

ako fór dobrý,neviděla jsem ještě doktora, který je připraven ve dne v noci pomoci bližnímu svému! Zkuste si dovolit "otravovat" s čímkoli doktora třeba na pohotovosti, poplatek ten si vezme, na ten nezapomene, ale přijme vás stylem, co si dovolujete ho vyrušovat v noci, že by do rána bylo třeba pozdě ho nezajímá, tohle jsem zažila s mojí malou vnučkou, jsou jí tři roky, na jedné pohotovosti, ještě že sestřička nám řekla, kam máme pro jistotu jít, tam jí zachránili život, do rána by umřela. Doktor na tyto studie jde s tím vědomím, co ho čeká, může studovat něco jiného, nikdo ho nenutí. A lékař nemá svoje volno?? Odkdy, to by mězajímalo, máme jednoho lékaře ve vesnici, ten, když má volno, tak nikdo si za ním netroufne jít, každého totiž pošle kamsi, že není ve službě. Taky se podivuju nad tím, že doktoři vyřvávaj , že chtěj vyšší platy, kde se má asi na to vzít, jsou v Čechách, jestli jim to nedošlo, lidi s podprůměrným platem jim na vyšší platy prostě nevydělaj, s tím se musí smířit, nebo ať táhnou. Vy tady z doktorů děláte sortu lidí, co kvůli pacientům ani nespí, přitom když vypadnete z ordinace, doktor už neví, o koho se jedná.

 

49.

vsadím se že na těch protestech moc dobrej doktroů nebude. co je cílem? budou za chvíli lidi na doktory vytočený?
jestli chtěj 3x tolik at ukážou co uměj. nějakej felčař na urovni zdravotní průmyslovky be měl možná dostat mín.
hlavně at si mezi sebou kontrolujou kolik sami rozkrádaj na fiktivních úkonech
je to celý divadlo vo ničem. blbej doktor by se v zahraničí stejně nechytnul-možná někde v africe jako dobrovolník na léčení průjmů

 

50.

"Doktoři" Cvachové rozkradli co se dalo,vystudovali zadarmo ,tak ať zaplatí studiá a táhnou kam chtějí,moc se jich ale jinde nwuchytí,hlavně mladí nadutí kteří si myslí že jsou nejchytřejší .Tady když zavraždí v nemocnici člověka tak se jim nic nestane ,ale venku pudou sedět a ještě budou pozůstalým platit jak mourovatý.Tady předepíše acylpirin a natáhne ruku,tam mu ji useknou.

 

51.

hudlající felčaři opět na scéně. Chudácí...

 

52.

bude chtít absolvent jakékoli vysoké školy z ČR odejít pracovat do zahraničí, měl by zpětně uhradite školné v plné výši... To přece nejde, aby bez školného vystudovali za peníze daňových poplatníků a odešli zúročit své znalosti do zahraničí... uznávám, že nástupní platy v nemocnicích nejsou velké, ale úroveň právě dostudovaných také není bůhvíjaká soudě podle mé zkušenosti  s mladými lékaři...

 

53.

To, co tady předvádějí naši mladí "páni doktoři" se mi vůbec nelíbí! nechť si laskavě uvědomí, že například v Německu mohou mít větší platy, ale kolik by je tam stálo jejich vzdělání? Pokud chtějí jít, nechť si jdou, ale nechť státu zaplatí za své vzdělání tolik, co by je stálo tam, kam chtějí jít. Pak by to bylo správně.

 

54.

aha takže studovat nejlépe zdarma, ale žádné závazky po nás nechtějte.

Jejich požadavky by byly oprávněné, kdyby si do posledního halíře platili studium.

I zaměstnavatel pokud někomu umožní studium při práci, tak s ním většinou sepíše smlouvu kolik let pak dytyčný má odpracovat nebo zaplatit při předčasném odchodu (ze strany studujícího). A nikdo to nenazývá otrokářství. Takže když to dělá zaměstnavatel je to v pořádku, ale od státu ne? No to jsou mi věci páni doktoři. Ještě že máte svá rukojmí, jinak by vám každý ukázal dveře.

 

55.

Co nad nima furt brečíte? Když ptáčka lapají, .........Ať si to jdou zkusit a do půl roku se vrátěj  jak cigáni z Kanady.

 

56.

Je mi jedno kdo tu bude lecit. Doktor puvodem z Asie ci Afriky, bude urcite stejne dobrej , jako ti nasi namysleni smudlove. Kteri chteji kapitalismus  a zaroven se nechteji vzdat sveho nadrazeneho polobozstvi z dob komunismu. At tahnou a Hegera si vemou sebou. Vsichni se maj jeste co ucit. 

 

57.

A hned od teorie k praxi. Na jablonecké LDN(CEDR) je jediný doktor, který je ochoten se vůbec s pacienty bavit a poslouchá o čem oni mluví a to je skvělá lékařka z východu, Larysa Yagelská. Jestli k nám místo našich primadón přijdou lékaři takoví, jako ona, tak raus našim doktorům nach Reich, zdravotnictví i pacienti na tom jen vydělají.

 

58.

Doktoři jsou nejbolševičtější česká profese. Dříve bolševické kádry, dnes populisté a vyděrači. Chtějí německé platy v komunistickém zdravotním systému, v němž pacienti jsou figurky s níž se libovolně šibuje, občas se využijí jako rukojmí a hlavně musí držet huby. Hlavně neklepat!

 

59.

Ať táhnou! vystudovat za státní peníze a potom chtít nevím co! Všude jinde si student medicíny studia draze zacvaká , zhusta se musí zadlužit a první léta praxe jen splácí dluhy ... to našim milánkům - budoucím Rathům - zřejmě nedochází !

 

60.

Nebránil bych lékařům odejít, PROČ ALE DRTIVÁ VĚTŠINA DAŇOVÝCH POLATNÍKŮ (dřív nebo později právě PACIENTŮ) ZE SVÝCH KAPES VELKORYSE ZDARMA DOTUJE JEJICH MEDICÍNSKÉ VZDĚLÁNÍ???? To mi nepřijde moc fér

Nechť frknou, dopřejme jim to. Nicméně po ministrovi požaduji, aby vyčíslil náklady na vzdělání a poslal mladým lékařům FAKTURY, případně Exekutory a zápis do registru dlužníků.

Ze zaplacených peněz přidejme lékařům, kteří zůstanou.

 

61.

Zažil jste někdy doktora, který by nesl odpovědnost za své chyby? Nebo doktoři chyby nedělají? To si myslí totiž jenom oni. Noční a celovíkendové služby. Byl jste někdy na lůžkovém oddělení v nemocnici? Co se děje v noci? Většinou se spí.

Je jasné, že mladí doktoři mají nízké platy a to tak většinou bývá v každé profesi. Ono to také souvisí s tím, že mladí dnes chtějí všechno, okamžitě a hned. Nezažil jsem, že by si někdo do doktorů kopal, spíš mi vadí, jak oni se sami tak trochu zbožňují. Ovšem ti skuteční odborníci jsou skromní a lidští.

 

62.

Ta odpovědnost (nastupujícího lékaře) není zase tak horká, To možná ten zedník ji má větší.

 

63.

Holt nejde o jejich Hypokratovu prisahu. Vsechno je o prisaze nahrabat prasule. Pro Manu a deti.

 

64.

tak jděte lapiduši

 

65.

ono to zase tak horký nebude. Přijdou lékaři ze Slovenska atd. Ale ať navalej prachy za studia, která jsme jim zaplatili my všichni. Teď když maj státu co vracet, opouštěj loď jako krysy. Absolventi z technických oborů na tom taky nejsou nic moc. O učitelých ani nemluvě.

 

66.

Netušíte kam hošové chtějí jít, cikáni si vybrali UK a Kanadu, ale zjistili, že se tam musí pracovat tak se nám jak dobří holuby vracejí. Mám pocit, že u pánů, prý doctorů to bude podobné, za válení se na lékaráku jim nikdo nikde platit nebude.

 

67.

Paneboze kdo jim v tom brani a proc delaji u toho takovy humbuk.Doktoru je v Evrope dost a alespon v Nemecku uvidi ty zazraky,co odebiraji jinou ledvinu nez maji nebo jak umeji spravit male holce zlomenou ruku.Ale co to vlastne pisu - tam je radsi ty hladovce na sal ani nepusti.Nikdo ale opravdu nikdo Vas v CR nedrzi.Do sveta uz odeslo a hlavne po Novem roce odejde tisice lidi a taky nevyhrozuji treba zednici ci jine profese,ze budou padat baraky.Proste na jejich mista nastoupi nekdo jiny.

 

68.

vyderacum se neustupuje ... kdyz jim letos pride tak pristi rok prijdou znovu s natazenou rukou a hrozbou odchodu ... a bude se to porad opakovat ... kdo chce at tahne uvidime za jak dlouho je to v nemecku prestane bavit

 

69.

ato situace hrozícího hromadného exodu lékařů mě utvrzuje v názoru, že by mělo být studium na vysokých školách zpoplatněno. Studium lékařů jistě nestálo málo, ale vracet vloženou investici nebudou zde, ale v sousedním Německu.

 

70. A na závěr jeden moc hezký, který to celé uzavírá :-)

Co to má za nápady..... Pokud mají lékaři pocit, že jsou v právu a můžou si diktovat podmínky, ať zaplatí za své vzdělání. Pak můžou své vzdělání uplatňovat kdekoliv kde jim zaplatí víc, a stát nemůže mít žádné nároky. Už nyní u nás pracuje hodně kvalifikovaných lékařů ze zahraničí a přijdou další.

Je to jako s vojáky v naší armádě. Taky svou práci dělají především pro peníze.

Peníze jsou vždy až na prvním místě.

 

 

Tak co, milí kolegové, jak to na vás působí? Už jste konečně pochopili? 

Písnička k dodání optimismu a odvahy. Pokud to někdo nechápe,

tak ta "svobodná zem" pro nás není jakési Německo nebo Anglie, ale ČR.

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů