Klinická imunologie

Klinická imunologie ve 4. ročníku je novější předmět, který jsem nezažil. Jeho popis mi v r. 2016 poslal kolega J. P., kterému tímto děkuji.

Cituji:

Stáž trvá týden, je vedena formou seminářů, které má zpravidla na starosti jeden vyučující (střídají se tuším 3 paní doktorky). My jsme měli celý týden MUDr. Posovou, což je velice milá a přátelská paní, která velice ochotně vysvětlí jakékoliv nejasnosti z tajuplného světa imunologie:-).

Semináře začínají v 8.00 a končí do 12.00.  Některé kruhy (jako třeba ten náš) mají to štěstí, že je v pátek na zhruba hodinu a půl navštíví paní primářka Adámková (mnozí znají již ze 2. a 3. ročníku, kde má několik přednášek na problematiku ATB v rámci výuky mikrobiologie, někteří ji potkali i na zkoušce z mikrobiologie a většinou to nebyl jejich poslední pokus) se zajímavým a dle názoru mého i mých spolužáků přínosným interaktivním seminářem, kde řeší různé kazuistiky a vyžaduje aktivitu studentů. Paní primářka vás svým razantním přístupem donutí přemýšlet, i kdybyste nechtěli :-).


Absence: Povoleno je 10% absence, což znamená, že můžete chybět půlku jednoho dne (takže jeden den můžete přijít třeba až na desátou nebo být od osmi a cca v 10:00 odejít).


Zkouška: V pátek, tedy poslední den stáže, se zhruba od jedné hodiny mohou nechat vyzkoušet ti šťastlivci, kterým se podařilo zapsat na předtermín (většinou se vypisuje asi 7 míst). Předtermín zpravidla zkouší někdo jiný, než váš vyučující. Náš kruh zkoušela MUDr. Petanová a nikoho nevyhodila (i když to prý občas udělá).

Pokud máte dobré imunologické základy z předchozích let, měly by vám na přípravu stačit 1-3 dny, pokud víte, že tomu tak není, doporučuji nepodcenit a radši tomu dát trochu víc.
 

 


Pomohl vám můj web? Zvažte prosím jeho pravidelnou, nebo jednorázovou finanční podporu.
 

  autor: MUDr. Jiří Štefánek
  zdroje: základní zdroje textů